Powiększ tekstZmień kontrast

„Dziecko to motyl nad spienionym potokiem życia,
jak dać trwałość, by nie obniżyć lotu, hartować, a nie nużyć skrzydeł?”
[J. Korczak]

Nasze przedszkole leży w pięknym miejscu, przy lesie, blisko skansenu Morasko. Przedszkole mieści się w wolnostojącym budynku na jednym piętrze, otoczonym dużym, zielonym ogrodem, wyposażonym w sprzęt rekreacyjny, co sprzyja nie tylko zabawie, ale daje również okazję do miłego i radosnego wypoczynku na świeżym powietrzu. Teren wokół jest spokojny i bezpieczny. Nie słychać tutaj miejskiego gwaru. Tutaj każda pora roku jest jedyna w swoim rodzaju.

W przedszkolu funkcjonują trzy oddziały: Grupa I „Elfy”, Grupa II „Krasnoludki” oraz Grupa III „Skrzaty” – dzieci autystyczne. Dzieci autystyczne wspólnie z rówieśnikami uczestniczą w zorganizowanych zajęciach, zabawach, spacerach i uroczystościach przedszkolnych.

Szczególna uwagę przywiązujemy do rozwoju społecznego (umiejętności interpersonalnych), emocjonalnego i twórczego dzieci. Staramy się, aby dzieci potrafiły współdziałać i umiejętnie rozwiązywały konflikty oraz dobrze radziły sobie z emocjami.

Dla nas najważniejsze są dzieci oraz zadowolenie rodziców. Dzieci i ich potrzeby są dla nas inspiracją. Robimy wszystko, żeby naszym podopiecznym zagwarantować bezpieczne, szczęśliwe dzieciństwo i prawidłowy rozwój, zwracając szczególną uwagę na ich indywidualne potrzeby i talenty. Dostrzegamy u każdego dziecka jego zdolności, które staramy się rozwijać oraz pracujemy indywidualnie z dziećmi, które mają problemy.

Przedszkole nasze posiada 50 miejsc dla dzieci w wieku od 3 do 9 lat.

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.00 do Moraska!